pesi pout slavkovice 2009

kniha milosrdenstvi

 

 

   
  aktuální číslo
 
V aktuálním čísle najdete:

Rok svatého Josefa - rozhovor Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem olomouckým

Nejen sv. Josefovi je svěřen Ježíš a Panna Maria, nám také. Také máme pečovat o svou víru, chránit v sobě Ježíšovu lásku, tvořit společenství svaté rodiny kolem Krista. Jak to ale dnes dělat? Kterým cestám se vyhýbat a co nevynechat?

Papež krásně vysvětluje, proč se u sv. Josefa mluví o cudnosti: Cudnost je svoboda od majetnictví ve všech oblastech života. Láska je skutečně láskou tehdy, jeli cudná. Láska, která chce vlastnit, je v posledku vždy nebezpečná: uvězňuje, dusí a činí nešťastnými. Sám Bůh miluje člověka čistou láskou, dává mu také svobodu pochybit a stavět se na odpor. Logika lásky je vždy logikou svobody, a Josef dovedl milovat mimořádně svobodně. Nikdy nestavěl do středu sebe. Uměl opustit střed a činit středem svého života Marii a Ježíše.
Musíme to dělat jako sv. Josef. Nemyslet na sebe, ale na Ježíše. Soustředit se na něj s velikým zájmem. Být k němu pozorný a chtít všechno, co chce on. Radovat se, že mu můžeme udělat radost. Pak se nemusíme ani tak starat, čemu se vyhýbat, protože nám na to ani nepřijde myšlenka. Maminka, která hlídá milované dítě, ho neztratí, nezapomene někde v obchodě, protože by se zajímala o zboží víc než o dítě. Ježíše ani víru neztratíme, když nám bude na Ježíši záležet.

NULL

P. Wojciech Zubkowicz SAC

 
   
   
       © Flexxi.cz & czami.cz 2008        |             AKTUÁLNÍ ČÍSLO       ÚCTA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ       ČASOPIS       DENÍČEK A KNIHY       KE STAŽENÍ       PALLOTINI       KONTAKT